S Romanem jsme začali spolupracovat, ještě když byl ve výkonu trestu. Byl odsouzen za užívání a výrobu drog. V období, kdy páchal kriminální činnost neřešil své manželské a rodičovské povinnosti, natož aby řešil své dluhy. Ve výkonu trestu dospěl a uvědomil si, že chce udělat velkou tlustou čáru za svým minulým životem. Že chce žít normálně jako jeho okolí bez problémů a užívat si radosti se svým synem a manželkou. Takový život mu ale jeho dluhy vzniklé v minulosti nedovolovaly, a tak vyhledal naši pomoc. Společně jsme dali všechny jeho dluhy do hromady a požádali soud o oddlužení. Jelikož měl Roman jako svářeč dobrý plat, bylo mu oddlužení formou splátkového kalendáře záhy povoleno. Od rozhodnutí o povolení oddlužení tomu je nyní 1,5 roku a Roman tvrdě pracuje, chodí se synem na hokej, žije bezproblémovým klidným životem bez strachu z exekutorů a těší se brzkému a novému začátku.

S Romanem jsem i nadále v kontaktu a jeho oddlužení stále sledujeme.

Roman K., Jihočeský kraj

Paní Lenka nás oslovila 17 dní před konáním exekuční – nedobrovolné dražby jejího bytu s prosbou o pomoc. Neváhali jsme a ihned jsme s ní její problém začali intenzivně řešit. Díky našim dlouholetým zkušenostem jsem rychle zjistili všechny její dluhy, které dosáhly částky 1.292.000 Kč. Problém byl v tom, že exekutor odhadl její byt na cenu 690.000 Kč a vyvolávací cena dražby tedy byla 460.000 Kč, což by k zaplacení všech dluhů nestačilo. S paní Lenkou jsem se tedy shodli na podání insolvenčního návrhu spojeného s návrhem na povolení oddlužení formou zpeněžení majetkové podstaty, tedy bytu. To proto, že byla v invalidním důchodu a její celkový příjem by na uspokojení všech jejích dluhů nestačil.

Soud návrhu vyhověl a rozhodl o prodeji bytu. Ten byl nakonec prodán za 850.000 Kč. Z těchto peněz byly uspokojeny dluhy více jak ze 30 % a paní Lenka byla rázem od zbytku dluhů osvobozena. Tímto způsobem paní Lenka „prodala“ svůj byt pod ochranou soudu a zbavila se tak všech svých dluhů. Kdyby ale nemovitost vydražil exekutor, tak by byla uspokojena jen část jejích věřitelů, ztratila by byt a zbytek dluhů by už pravděpodobně nikdy nezaplatila.

Svého rozhodnutí paní Lenka nelituje, protože od té doby žije bez strachu z dluhů, klidným a spokojeným životem se svou rodinou.

Lenka B., Plzeňský kraj

Pan Jarmil nám zavolal ohledně svého problému se splácením hypotéky a dalších drobných dluhů, protože s výplatou už dlouhou dobu nevycházel. Za pana Jarmila jsme vyhledali všechny jeho dluhy. Zjistili jsme, že banka, u které má hypotéku, má již připravený návrh na jeho konkurz. Banku jsme požádali, aby s návrhem na konkurz ještě týden počkala, než pro pana Jarmila nalezneme vhodnější řešení. A povedlo se. Další menší dluhy byly totiž „jen“ ve výši 430.000 Kč. Advokátem byl tedy sepsán a podán kvalitní insolvenční návrh s návrhem na oddlužení formou splátkového kalendáře, ale jen na ty menší dluhy, s tím, že bylo požádáno o nižší splátky než zákonem stanovené. Splátky ve výši 5.000 Kč měsíčně byly panu Jarmilovi schváleny. S bankou bylo dohodnuto, že v insolvenčním řízení nebude požadovat zpeněžení zástavy, když bude řádně splácet i hypoteční úvěr ve výši 15.000 Kč měsíčně. Pan Jarmil má totiž průměrný příjem 40.000 Kč, a tak mu po všech splátkách zbývá ještě 20.000 Kč pro svoje potřeby.

Pan Jarmil je šťastný, že díky naší radě, našemu advokátovi a díky spravedlivému soudu může dál bydlet ve svém bytě, zbaví se všech drobných dluhů a přitom může žít jako normální člověk bez strachu z oblepování věcí exekutory.

Jarmil. Š, Praha